Zaloguj

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
  • Start
  • Hufiec
  • Hufcowe staże

Hufcowe staże

Staże finansowe

CC BY by Jason Rogers

Faktury, środki publiczne, wyciągi bankowe, konkursy grantowe, gotówka, 1%, sponsorzy, noty księgowe, raporty kasowe, przelewy, KP, pozyskiwanie środków, budżet, akcje zarobkowe, składki zadaniowe...
Boli Cię głowa, gdy to czytasz? A niepotrzebnie. To wszystko, to nie jest jakaś wiedza tajemna dostępna tylko starym goblinom liczącym pieniądze w podziemiach Banku Gringotta. To codzienność (prawie) każdej organizacji pozarządowej, a w jakiejś części również codzienność każdego przedsiębiorstwa.

Zespół Finansowy właśnie tym się zajmuje. Te wszystkie faktury, które są przekazywane skarbnikowi muszą zostać odpowiednio „obrobione": posegregowane, opisane i dostarczone w uporządkowanej formie do działu księgowości Chorągwi Stołecznej.

Jeśli planujesz, lub już realizujesz próbę podharcmistrzowską, to właśnie dla Ciebie stworzyliśmy propozycję stażu, w ramach którego będziesz mógł spełnić wymaganie „Wykazał się znajomością instrukcji finansowo-gospodarczej ZHP na poziomie hufca...". Staż jest rekomendowanym sposobem realizacji tego wymagania.

program stażu finansowego

W celu zapisania się na staż, napisz do Skarbnika Hufca, na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Zespół Pozyskiwania Środków pracuje nad tym, aby hufiec miał do dyspozycji więcej pieniędzy i mógł nimi wspierać działania programowe. Nie jesteśmy jeszcze specjalistami w tym zakresie i dlatego potrzebujemy Ciebie do pomocy. U nas masz szansę zrealizować zadanie, dzięki któremu spełnisz drugą część wyżej wskazanego wymagania próby podharcmistrzowskiej, czyli wykażesz się „...umiejętnością aplikowania o środki publiczne na szczeblu lokalnym".

Aby nawiązać aktywną współpracę z Zespołem Pozyskiwania Środków, napisz na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

 

fot. CC BY 2.0 by Jason Rogers