Zaloguj

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

hm. Rafał Zajączkowski - przewodniczący KSI

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.opis pełnionej funkcji

Urodziłem się ostatniego dnia zimy w 1987 roku. Jestem inżynierem Sterowania Ruchem Drogowym po Wydziale Transportu Politechniki Warszawskiej. Przez parę lat pracowałem w biurach projektowych, gdzie zajmowałem się projektowaniem skrzyżowań, dróg, ulic, organizacji ruchu i przede wszystkim sygnalizacji świetlnej. Obecnie prowadzę działalność gospodarczą zjmującą się projektowaniem sygnalizacji świetlnych na terenie całej Polski. Praca zajmuje mi sporo czasu, ale przy tym stawia przede mną wiele wyzwań i daje mi dużą satysfakcję.

Czytaj dalej

hm. Piotr Buczek HR - wiceprzewodniczący KSI

Od urodzenia mieszkam na przemian na Bielanach albo Żoliborzu, wyznaję lokalny patriotyzm. Żonę, Kasię – także z Bielan - poznałem na obozie harcerskim, jest instruktorką w naszym hufcu. Odkąd pamiętam mój wolny czas wypełniają filmy, i te na wielkim i te na małym ekranie, a także książki. Te ostatnie coraz bardziej także kolejne metry kwadratowe mieszkania. Od zawsze również moją namiętność wzbudzały i wzbudzają góry.

Czytaj dalej

hm. Jacek Kocerka - wiceprzewodniczący KSI

W ZHP od 1984 r. jako zuch, harcerz, instruktor. Od zawsze jestem związany z 423 WDHiGZ Dąbrowa. Przez wiele lat zastępowy, potem przyboczny/drużynowy drużyny harcerskiej i starszoharcerskiej. Po rozpoczęciu pracy zawodowej i pojawieniu się dzieci – przewodniczący kręgu instruktorskiego. Od 2009 członek Hufcowej KSI. Również szef Komisji Rewizyjnej hufca.

Czytaj dalej

hm. Paweł E. Weszpiński HR - wiceprzewodniczący KSI

Zaczęło się jesienią 1980 roku na Żoliborzu i trwa do dziś. Zuch (125), harcerz (125), wędrownik (104), drużynowy (196, 8), przewodniczący kręgu akademickiego (8), namiestnik wędrowniczy, instruktor kształcący, komendant hufca, członek komendy chorągwi, przewodniczący sądu harcerskiego hufca, instruktor który czasem się przydaje (254), wiceprzewodniczący KSI.

Czytaj dalej

hm. Marcin Bednarski

Harcerstwo dla mnie zaczęło się w połowie lat osiemdziesiątych, kiedy wiedziony stadnym instynktem, wraz większością mojej szkolnej klasy, przyszedłem na zbiórkę drużyny harcerskiej. Podążanie za grupą wkrótce ustąpiło osobistemu zaangażowaniu i między mną, a harcerstwem poważnie zaiskrzyło. Przyrzeczenie Harcerskie złożyłem wraz z dwoma przyjaciółmi z zastępu na szczycie Trzech Koron.

Czytaj dalej

hm. Dorota Brzuska-Kamoda

Urodziłam się w 1992 roku. Na swój pierwszy obóz harcerski pojechałam mając ledwie 4 miesiące, potem jeździłam już co roku (wyjątek stanowiło lato ’95 – w czerwcu tego roku urodziła mi się siostra i rodzice zrezygnowali z zabrania miesięcznego maluszka na miesiąc do lasu, pod namioty). Na zbiórki harcerskie regularnie zaczęłam chodzić mając 10 lat.

Swoje pierwsze kroki, jako kadra drużyny, stawiałam już w 2006 roku. Byłam wtedy przyboczną w gromadzie zuchowej „Dębowa Brać”. Rok później zostałam przyboczną w drużynie „Matecznik”. W 2009 roku złożyłam Zobowiązanie Instruktorskie i zostałam drużynową 254 Warszawskiej Drużyny Harcerskiej „Knieja”. Prowadziłam tę drużynę przez 7 lat, do czerwca 2016r.

Czytaj dalej

hm. Michał Maciąg

Na swojej drodze spotkałem wielu wspaniałych instruktorów i wiele fantastycznych osób, z których każda ofiarowała mi część siebie. Lubię myśleć, że służba którą pełnię jest oddawaniem tego wszystkiego, co sam wcześniej dostałem od innych.

Czytaj dalej

phm. Ewa Mostowska

W ZHP jestem od 1997 roku, kiedy jako zuch pojechałam na pierwszą kolonię. Pamiętam z niej rajd wśród łanów pszenicy, bieg zuchowy o zmroku i wymykanie się do lasu na zabawę podczas ciszy poobiedniej. Od tamtej pory z wyjątkiem 1 lata co roku uczestniczę w obozie harcerskim. Kolonię w Garbasiu pamiętam jako mój najlepszy obóz w życiu (z perspektywy uczestnika).

Czytaj dalej

phm. Piotr Mostowski

Przewodnik, Harcerz Orli. Do harcerstwa trafiłem w liceum jako członek drużyny wędrowniczej, potem po dłuższej przerwie wróciłem do harcerskiej aktywności - przez dwa lata współprowadziłem 126 WDH "Aurinko Vene". We wrześniu 2009 roku zacząłem tworzyć 360 WDH. W czerwcu 2011 przekazałem drużynę swojej następczyni.

Czytaj dalej

hm. Alicja Olesiejuk

Alicja Olesiejuk

Urodziłam się w Szpitalu Bielańskim w tym samym roku, w którym zostały odkryte fulereny. Studiowałam biologię i psychologię. Na tym pierwszym kierunku musieliśmy w parach przygotować bukiet 100 roślin, których nazw trzeba było się nauczyć po łacinie. Ja w parze wylądowałam z chłopakiem, z którym postanowiłam spędzić resztę życia. Spędzamy je razem już od kilku lat na Bielanach.

Czytaj dalej

phm. Barbara Osowska

W moim życiu nie może być nudno i nie może nic się nie dziać. Moja doba potrafi rozciągnąć się do ogromnych rozmiarów, gdy próbuję pogodzić ze sobą medycynę, działalność w SKN przy II Katedrze i Klinice Położnictwa i Ginekologii WUM w szpitalu przy Karowej, różne dorywcze prace, życie prywatne i, oczywiście, harcerstwo. Nie ma chyba hufcowej imprezy, w organizacji której chociaż raz bym nie uczestniczyła, jest to coś, co naprawdę lubię robić i przynosi finalnie ogrom satysfakcji. Dlatego zupełnie naturalnym dla mnie było dołączenie do hufcowego zespołu programowego, który tym, między innymi, właśnie się zajmuje.

Czytaj dalej