Zaloguj

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

hm. Alicja Olesiejuk

Urodziłam się w Szpitalu Bielańskim w tym samym roku, w którym zostały odkryte fulereny. Studiowałam biologię i psychologię. Na tym pierwszym kierunku musieliśmy w parach przygotować bukiet 100 roślin, których nazw trzeba było się nauczyć po łacinie. Ja w parze wylądowałam z chłopakiem, z którym postanowiłam spędzić resztę życia. Spędzamy je razem już od kilku lat na Bielanach.

Bardzo lubię oglądać serwisy informacyjne w telewizji i prowadzić różne warsztaty. Mogą być i z fizyki i z psychologii, byle ludzie byli prawdziwi i prawdziwe emocje. Ciekawi mnie świat i nauka. Na co dzień zajmuję się jej popularyzowaniem. Uwielbiam też oglądać filmy, ale tylko prawdziwe i smutne. Seriale za to nie muszą takie być. Mój mąż uważa, że często zachowuję się podobnie do Amy Farrah Fowler i niestety coś w tym jest.

W 1997 roku wstąpiłam do 305 Warszawskiej Drużyny Harcerek „Oceania", gdzie później przez dwa lata byłam zastępową, przez trzy przyboczną i przez cztery drużynową. Tę ostatnią funkcję uważam za najfajniejszą, a harcerstwo żeńskie ciągle darzę największym sentymentem. Później pełniłam funkcję przewodniczącej Kręgu Instruktorskiego „Jerzyki", zastępcy komendanta Szczepu 305 WDHiZ „Wir". Od lutego 2009 r. jestem członkiem KSI. W międzyczasie byłam namiestniczką harcerską i starszoharcerską, członkiem Zespołu Kadry Kształcącej Hufca i Wydziału Harcerskiego GK.