Zaloguj

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

hm. Piotr Buczek HR - wiceprzewodniczący KSI

Od urodzenia mieszkam na przemian na Bielanach albo Żoliborzu, wyznaję lokalny patriotyzm. Żonę, Kasię – także z Bielan - poznałem na obozie harcerskim, jest instruktorką w naszym hufcu. Odkąd pamiętam mój wolny czas wypełniają filmy, i te na wielkim i te na małym ekranie, a także książki. Te ostatnie coraz bardziej także kolejne metry kwadratowe mieszkania. Od zawsze również moją namiętność wzbudzały i wzbudzają góry.

O ile ongiś przyjemności ducha brały znacząco górę nad ciałem, tak teraz – może z wiekiem – równie liczy się dla mnie sprawność fizyczna (ostatnio windsurfing wypełniał moje letnie dni).

Zawodowo – szczęśliwy. Po studiach prawniczych na Uniwersytecie Warszawskim i aplikacji radcowskiej, już do kilku lat realizuję się jako radca prawny.

Tuż przed feriami zimowymi roku 1988, na korytarzu szkoły podstawowej ujrzałem moich kolegów ze szkolnej ławki – nowe mundury, przy pasach finki..., szykowali się na zimowisko. Zaimponowali mi, a już we wrześniu tego samego roku wstąpiłem w ich szeregi. Od początku do końca moim środowiskiem było 77 WDHiGZ. A później już, z upływem lat wielu zostałem w tym środowisku drużynowym harcerskim, a następnie komendantem szczepu, pełniąc tę funkcję przez 7 lat. Doświadczyłem też pracy z drużyną starszoharcerską, prowadząc ją jednak dość krótko. Miałem okazję organizować i kierować kilkoma zgrupowaniami obozów i zimowisk.

Poza pracą w macierzystym środowisku, w naszym hufcu przez kilka kolejnych lat prowadziłem zajęcia na sylwestrowych kursach drużynowych, przez jakiś czas zajmowałem się akcją letnią i zimową, przewodniczyłem Kapitule Stopni Wędrowniczych, przez 4 kadencje pracowałem w komisji rewizyjnej, a obecnie jestem członkiem Komisji Stopni Instruktorskich i Sądu Harcerskiego.