Zaloguj

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

phm. Ewa Mostowska

 

W ZHP jestem od 1997 roku, kiedy jako zuch pojechałam na pierwszą kolonię. Pamiętam z niej rajd wśród łanów pszenicy, bieg zuchowy o zmroku i wymykanie się do lasu na zabawę podczas ciszy poobiedniej. Od tamtej pory z wyjątkiem 1 lata co roku uczestniczę w obozie harcerskim. Kolonię w Garbasiu pamiętam jako mój najlepszy obóz w życiu (z perspektywy uczestnika).

Od 2004 roku jestem kadrą w środowisku, które zaczęło kiełkować od 330 WDS „Ostatnia Baszta Caballari”, przy której w 2005 roku założyłam i przez 5 lat prowadziłam drużynę: 126 WDH „Aurinko Vene”. Od 2011 roku pełnię funkcję komendantki szczepu, a od 2014 znów jestem drużynową – tym razem zuchową. W międzyczasie działałam też w namiestnictwie harcerskim oraz w zespole kształcenia, współprowadząc parę kursów drużynowych harcerskich i starszoharcerskich.

„Aurinko Vene” to „Łódź Słońca” - długa łódź wikingów, którą moi harcerze wraz ze mną podróżowali po nieznanych lądach i średniowiecznych zwyczajach. W pokrętny sposób właśnie wikingowie zaprowadzili mnie do mojego obecnego zawodu, jakim jest tłumacz języka szwedzkiego i angielskiego (w planach jest również norweski). Języki to moja niekłamana pasja, a bycie tłumaczem pozwala na bycie w ruchu. Nie cierpię monotonii, uwielbiam się przemieszczać i uwielbiam różnorodność. W wolnych chwilach uczę się gry na djembe, gotuję, spotykam się i
wyjeżdżam.