Zaloguj

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Zamiast wstępu

Zamknijcie na chwilę oczy i posłuchajcie jak trzaska ogień. Wyobraźcie sobie, że siedzicie przy ognisku i słyszycie, jak z gorąca pękają kolejne gałązki. Jeśli wsłuchacie się w otaczającą Was ciszę, usłyszycie więcej dźwięków. Pojawi się szum toczącej się w pobliskiej rzece wody. Usłyszycie jak ziemia oddycha po gorącym i parnym dniu, poczujecie na twarzy jej oddech i powiew lekkiego, orzeźwiającego, wieczornego wiatru. Wyobraźcie sobie - jesteście w zgodzie z żywiołami, słyszycie je, wypełniają Wasze ciała...

A teraz otwórzcie oczy i pomyślcie, że jesteście w swoim żywiole. Jesteście kompetentni, profesjonalni, wiecie, co robicie i znacie się na tym. Lubicie to. Cechuje Was żywiołowość, jesteście pełni energii jak ogień i macie głowy pełne nowych pomysłów. Nie boicie się iść na żywioł, spontaniczność Was nie przeraża. I w końcu - jesteście jednym z żywiołów, częścią czegoś wielkiego. Wraz z innymi tworzycie całość.

Właśnie takie jest nasze namiestnictwo - pełne żywiołu, który nas inspiruje. 

 

Ale czym jest namiestnictwo? To Wy, drużynowi, przyboczni, cała kadra. To także my - zespół namiestnictwa; grupa osób, która stara się, aby pozostałym drużynowym żyło się łatwiej, żeby drużyny pracowały jeszcze lepiej, a wszystko to w zgodzie z harcerską metodą.

Jakie mamy cele? Przede wszystkim chcemy budować wspólnotę drużynowych i przybocznych harcerskich. Po drugie najważniejsze - chcielibyśmy podnieść jeszcze bardziej poziom naszych planów pracy i nad tym będziemy przez cały rok pracować. Po trzecie i wcale nie mniej ważne - chcemy Wam pomóc: tym, którzy są najlepsi; tym, którzy potrzebują wsparcia a czasem go nie znajdują; także tym, którzy swoją przygodę z drużyną zaczynają. Wszystkim. 

Sami wciąż się uczymy, popełniamy błędy, szkolimy się i...

...szukamy swojego żywiołu

Nasz skład


Namiestniczka - phm. Barbara Różalska

phm. Kamila Bykowska - wicenamiestniczka

pwd. Wojciech Brygider - wicenamiestnik

pwd. Katarzyna Zajączkowska

pwd. Urszula Żurek

pwd. Wiktoria Jasińska

pwd. Ewelina Bieńka

Okiem bliskich osób

Basia R 2

Basia Różalska

Basia, Bacha, Basieńka, a nawet Basiator (lecz nigdy Baśka!) - instruktorka wielu imion i mrowia harcerskich wcieleń. Drużynowa, członkini kadr kursów, naczelna zaparzaczka namiestnictwa harcerskiego, współtwórczyni Programowego Ruchu Odkrywców. Z wykształcenia znawczyni polityki i filmu. Prywatnie niepowstrzymana miłośniczka wyrażenia “sponio” (to takie “spoczko”, tylko jeszcze bardziej), rowerzystka oraz groupie J.R.R.Tolkiena. Jej śpiew kruszy serca i niezbrojone szkło - bo choć czarowny, to wysoki jak żyrafa na koturnach

zdjecie profilowe wojtek

Wojtek Brygider

zdjecie profilowe kama

Kama Bykowska

Wojtek to niewyczerpalne źródło pozytywnej energii, którą potrafi dzielić się z każdym człowiekiem na ziemi. Oprócz nieustającego uśmiechu na swojej buzi, to człowiek o ogromnej wierze i pasji do wszystkiego, co robi w życiu. Ma wyjątkowe poczucie odpowiedzialności za innych i niezwykłą siłę motywowania i inspirowania osób, którymi się otacza. Wszystko to sprawia, że jest on najlepszym liderem jakiego można sobie wymarzyć. 

Praca z Wojtkiem to prawdziwa przyjemność.

Jak Kama to śpiewanie. Śpiewa gdzie się da i kiedy tylko się da – w domu, pod prysznicem, w harcerstwie, kościele a zapewne również w szkole i przyszłej pracy.

Od lat jest wspaniałą drużynową, którą harcerze po prostu uwielbiają – nic dziwnego. Ciągle emanuje pozytywną energią, którą potrafi zarażać kolejne osoby. Dzięki temu wszystko za co się bierze po prostu dobrze wychodzi.
Przyszła Pani Logopeda, która już teraz z powodzeniem wypatruje w świecie międzyzębówek.
Ze swoimi przyjaciółmi gotowapojechać na koniec świata. Zawsze chętna do podróży i wędrówek po całej Polsce i nie tylko.

 

 

ewelina.jpg 

Ewelina Bieńka

Ewelina, lubi się śmiać, jeść czekoladę a przy dobrej pogodzie jeździ na rowerze.Każdy kto ją pozna, prędzej czy później nazwie ją “Cichą wodą”. Z pozoru jest cicha i nieśmiała, ale to tylko pozory. Gdy kogoś pozna, można z nią szczerze porozmawiać i miło spędzić czas.

W organizacji, nie ma sobie równych. Wszystko czego zapomnisz, Ewelina będzie o tym pamiętać, Każdy szczegół będzie przez nią przemyślany.Była drużynową 305 WDH "Oceania", a obecnie pełni w szczepie funkcję zastępcy komendanta.

15878741_1548372115180932_1614051427_n.jpg 

Kasia Zajączkowska

Kasia to żywe uosobienie tytułu filmu „Przyczajony tygrys, ukryty smok”. Może się wydawać, że Kasia jest cicha i nieśmiała. To pozory. Być może nie odzywa się często, jednak gdy już się odezwie, nie ma wątpliwości, że trafia w punkt. Erudycja. Dobre serce. Wytwałość. Imponująca umiejętność organizacji czasu i łączenia wielu obowiązków. Dobra drużynowa, dobra instruktorka, dobra przyjaciółka. Każdemu życzę na szlaku tylko takich kumpli, jak Kasia!

image.png 

Ula Żurek

Ula to przykład osoby z idealnie dopasowanym imieniem do osobowości - ona po prostu U.ltra L.ubi (się) A.ngażować! Od ponad pół dekady drużynowa 128 z nieustannym problemem-marzeniem wielu instruktorów: "Za dużo dzieci przychodzi na moje zbiórki, nie mieszczą się w harcówce!". Taki typ osoby, której trudno wyjść ze spirali harcerstwa, bo dziennie słyszy przynajmniej parę formułek typu: "Ula, bo sprawa jest.., "Ula, bo to nikt tego tak dobrze nie zrobi…". Nie lubi pracy biurowej, woli działać w terenie. To samo tyczy się przeciągających dywagacji na spotkaniach, które lubi ucinać szybciej niż owoce we "fruit ninja". Posiada 2 wysoce wyćwiczone umiejętności: gry na gitarze i malowania pięknych paznokci, które połączone, kończą się zazwyczaj fatalnie dla tych drugich…

 

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Kontakt

Jeśli chcesz się z nami skontaktować, poprosić o radę lub pomoc, spytać o cokolwiek, jeśli czujesz się samotny albo masz pomysł "na cokolwiek" - pisz na nasz mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Zachęcamy do kontaktu.