Zaloguj

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Zamiast wstępu

Zamknijcie na chwilę oczy i posłuchajcie jak trzaska ogień. Wyobraźcie sobie, że siedzicie przy ognisku i słyszycie, jak z gorąca pękają kolejne gałązki. Jeśli wsłuchacie się w otaczającą Was ciszę, usłyszycie więcej dźwięków. Pojawi się szum toczącej się w pobliskiej rzece wody. Usłyszycie jak ziemia oddycha po gorącym i parnym dniu, poczujecie na twarzy jej oddech i powiew lekkiego, orzeźwiającego, wieczornego wiatru. Wyobraźcie sobie - jesteście w zgodzie z żywiołami, słyszycie je, wypełniają Wasze ciała...

A teraz otwórzcie oczy i pomyślcie, że jesteście w swoim żywiole. Jesteście kompetentni, profesjonalni, wiecie, co robicie i znacie się na tym. Lubicie to. Cechuje Was żywiołowość, jesteście pełni energii jak ogień i macie głowy pełne nowych pomysłów. Nie boicie się iść na żywioł, spontaniczność Was nie przeraża. I w końcu - jesteście jednym z żywiołów, częścią czegoś wielkiego. Wraz z innymi tworzycie całość.

Właśnie takie jest nasze namiestnictwo - pełne żywiołu, który nas inspiruje. 

 

Ale czym jest namiestnictwo? To Wy, drużynowi, przyboczni, cała kadra. To także my - zespół namiestnictwa; grupa osób, która stara się, aby pozostałym drużynowym żyło się łatwiej, żeby drużyny pracowały jeszcze lepiej, a wszystko to w zgodzie z harcerską metodą.

Jakie mamy cele? Przede wszystkim chcemy budować wspólnotę drużynowych i przybocznych harcerskich. Po drugie najważniejsze - chcielibyśmy podnieść jeszcze bardziej poziom naszych planów pracy i nad tym będziemy przez cały rok pracować. Po trzecie i wcale nie mniej ważne - chcemy Wam pomóc: tym, którzy są najlepsi; tym, którzy potrzebują wsparcia a czasem go nie znajdują; także tym, którzy swoją przygodę z drużyną zaczynają. Wszystkim. 

Sami wciąż się uczymy, popełniamy błędy, szkolimy się i...

...szukamy swojego żywiołu