Zaloguj

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Zamiast wstępu

Zamknijcie na chwilę oczy i posłuchajcie jak trzaska ogień. Wyobraźcie sobie, że siedzicie przy ognisku i słyszycie, jak z gorąca pękają kolejne gałązki. Jeśli wsłuchacie się w otaczającą Was ciszę, usłyszycie więcej dźwięków. Pojawi się szum toczącej się w pobliskiej rzece wody. Usłyszycie jak ziemia oddycha po gorącym i parnym dniu, poczujecie na twarzy jej oddech i powiew lekkiego, orzeźwiającego, wieczornego wiatru. Wyobraźcie sobie - jesteście w zgodzie z żywiołami, słyszycie je, wypełniają Wasze ciała...

A teraz otwórzcie oczy i pomyślcie, że jesteście w swoim żywiole. Jesteście kompetentni, profesjonalni, wiecie, co robicie i znacie się na tym. Lubicie to. Cechuje Was żywiołowość, jesteście pełni energii jak ogień i macie głowy pełne nowych pomysłów. Nie boicie się iść na żywioł, spontaniczność Was nie przeraża. I w końcu - jesteście jednym z żywiołów, częścią czegoś wielkiego. Wraz z innymi tworzycie całość.

Właśnie takie jest nasze namiestnictwo - pełne żywiołu, który nas inspiruje. 

 

Ale czym jest namiestnictwo? To Wy, drużynowi, przyboczni, cała kadra. To także my - zespół namiestnictwa; grupa osób, która stara się, aby pozostałym drużynowym żyło się łatwiej, żeby drużyny pracowały jeszcze lepiej, a wszystko to w zgodzie z harcerską metodą.

Jakie mamy cele? Przede wszystkim chcemy budować wspólnotę drużynowych i przybocznych harcerskich. Po drugie najważniejsze - chcielibyśmy podnieść jeszcze bardziej poziom naszych planów pracy i nad tym będziemy przez cały rok pracować. Po trzecie i wcale nie mniej ważne - chcemy Wam pomóc: tym, którzy są najlepsi; tym, którzy potrzebują wsparcia a czasem go nie znajdują; także tym, którzy swoją przygodę z drużyną zaczynają. Wszystkim. 

Sami wciąż się uczymy, popełniamy błędy, szkolimy się i...

...szukamy swojego żywiołu

Nasz skład


Namiestnik - phm. Piotr Mostowski

phm. Kamila Bykowska - wicenamiestniczka

pwd. Wojciech Brygider - wicenamiestnik

phm. Barbara Różalska

pwd. Katarzyna Zajączkowska

Okiem bliskich osób

zdjecie profilowe piotrek

Piotrek Mostowski

"A" jak angielski. Z zawodu tłumacz z perfekcyjnym akcentem. "W" jak wyobraźnia. Jej tory prowadzą go wszędzie. "E" jak erudycja. Słowem operuje z chirurgiczną precyzją. "S" jak synergia. Współpraca z nim to sama przyjemność. "O" jak organizacja czasu, w której nie ma sobie równych. "M" jak muzyka, główne filmowa. "E" jak eRPeGi. Mistrz gry w tradycyjnych, papierowych, lecz nie pogardzi również komputerowymi.

zdjecie profilowe wojtek

Wojtek Brygider

zdjecie profilowe kama

Kama Bykowska

Wojtek to niewyczerpalne źródło pozytywnej energii, którą potrafi dzielić się z każdym człowiekiem na ziemi. Oprócz nieustającego uśmiechu na swojej buzi, to człowiek o ogromnej wierze i pasji do wszystkiego, co robi w życiu. Ma wyjątkowe poczucie odpowiedzialności za innych i niezwykłą siłę motywowania i inspirowania osób, którymi się otacza. Wszystko to sprawia, że jest on najlepszym liderem jakiego można sobie wymarzyć. 

Praca z Wojtkiem to prawdziwa przyjemność.

Jak Kama to śpiewanie. Śpiewa gdzie się da i kiedy tylko się da – w domu, pod prysznicem, w harcerstwie, kościele a zapewne również w szkole i przyszłej pracy.
Od lat jest wspaniałą drużynową, którą harcerze po prostu uwielbiają – nic dziwnego. Ciągle emanuje pozytywną energią, którą potrafi zarażać kolejne osoby. Dzięki temu wszystko za co się bierze po prostu dobrze wychodzi.
Przyszła Pani Logopeda, która już teraz z powodzeniem wypatruje w świecie międzyzębówek.
Ze swoimi przyjaciółmi gotowapojechać na koniec świata. Zawsze chętna do podróży i wędrówek po całej Polsce i nie tylko.

 

 

Basia NH

Basia Różalska

Basia, Bacha, Basieńka, a nawet Basiator (lecz nigdy Baśka!) - instruktorka wielu imion i mrowia harcerskich wcieleń. Drużynowa, członkini kadr kursów, naczelna zaparzaczka namiestnictwa harcerskiego, współtwórczyni Programowego Ruchu Odkrywców. Z wykształcenia znawczyni polityki i filmu. Prywatnie niepowstrzymana miłośniczka wyrażenia “sponio” (to takie “spoczko”, tylko jeszcze bardziej), rowerzystka oraz groupie J.R.R.Tolkiena. Jej śpiew kruszy serca i niezbrojone szkło - bo choć czarowny, to wysoki jak żyrafa na koturnach.

 

15878741_1548372115180932_1614051427_n.jpg 

Kasia Zajączkowska

Kasia to żywe uosobienie tytułu filmu „Przyczajony tygrys, ukryty smok”. Może się wydawać, że Kasia jest cicha i nieśmiała. To pozory. Być może nie odzywa się często, jednak gdy już się odezwie, nie ma wątpliwości, że trafia w punkt. Erudycja. Dobre serce. Wytwałość. Imponująca umiejętność organizacji czasu i łączenia wielu obowiązków. Dobra drużynowa, dobra instruktorka, dobra przyjaciółka. Każdemu życzę na szlaku tylko takich kumpli, jak Kasia!

   

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Kontakt

Jeśli chcesz się z nami skontaktować, poprosić o radę lub pomoc, spytać o cokolwiek, jeśli czujesz się samotny albo masz pomysł "na cokolwiek" - pisz na nasz mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Zachęcamy do kontaktu.