phm. Dorota Jaśkiewicz – szefowa zespołu

Harcersko związana jestem ze środowiskiem 363 WDHiGZ "Wrzosowisko", gdzie prowadzę gromadę zuchową "Przyjaciele Zielonego Lasu". Od czasu gdy w 2009 roku ukończyłam nasz, harcerski kurs pierwszej pomocy i noszę odznakę Ratownika ZHP połowę mojego harcerskiego życia zajmuje ratownictwo, a za nim i inne harcerskie specjalności.

phm. Maciej Pietraszczyk

Związany ze środowiskiem 125 WDH, które aktualnie reprezentowane jest przez prowadzoną przez niego specjalnościową drużynę wędrowniczą. Twórca koncepcji utworzenia jako specjalności Harcerskiej Służby Porządkowej i przez 10 lat główny lider i szkoleniowiec HSP w Polsce. Obecnie pracujący nad przekształceniem i dostosowaniem do nowych warunków Harcerskiej Służby Granicznej jako alternatywy dla drużyn obronnych. Doprowadził do przywrócenia drużynom HSG realnego patronatu Straży Granicznej.
Zawodowo dziennikarz, oficer Straży Granicznej, specjalista od zarządzania kryzysowego i negocjacji kryzysowych i policyjnych. Kwalifikowany ratownik KSRG.

Cecha szczególna: niewyparzony język i brak czołobitności wobec wszelkich szarż.