Zaloguj

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Zmiany w kształceniu kadry w ZHP

 

W dniu 3 stycznia 2017 r. Główna Kwatera ZHP przyjęła uchwałę w sprawie dokumentów dotyczących pracy z kadrą, w tym m.in. instrukcji „Kształcenie kadry w ZHP”, zawierającej nowe zasady dotyczące odznak kadry kształcącej.

Zasady zdobywania OKK zostały zmienione w taki sposób, aby stały się one dla kadry kształcącej ścieżką rozwojową, a nie jak dotychczas systemem uprawnień do prowadzenia kształcenia przypisanym do poziomów struktury ZHP. Kliknij "Czytaj dalej" po więcej szczegółów.

W myśl nowej instrukcji:

·         brązowa OKK – oznaczać będzie posiadanie przez instruktora kompetencji niezbędnych do poprowadzenia zajęć na dowolnej formie kształcenia,

·         srebrna OKK – oznaczać będzie posiadanie przez instruktora kompetencji niezbędnych do kierowania formami kształcenia,

·         złota OKK – oznaczać będzie posiadanie przez instruktora kompetencji niezbędnych do kierowania kształceniem.

Nowe wymogi dotyczące zasad zdobywania i przedłużania odznak kadry kształcącej zaczynają obowiązywać od 1 kwietnia 2017 roku. Oznacza to, że instruktorzy będący aktualnie w trakcie realizacji wymagań na odpowiednią OKK, na ich dokończenie i uzyskanie odznaki na starych zasadach mają czas do końca marca 2017.

Uprawnienia wynikające z posiadania odznak kadry kształcącej przyznanych do dnia 31 marca 2017 roku zachowują swoją ważność do momentu ich wygaśnięcia. To oznacza, że przez najbliższe około trzy lata będą jeszcze funkcjonować zdobyte przez Was uprawnienia wynikające ze starego systemu.

Zgodnie z przyjętym w naszej Chorągwi trybem weryfikacji – wnioski o przyznanie i przedłużenie odznak kadry kształcącej należy przesyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Szczegółowe informacje dotyczące przyjętych zmian, w tym wymagania na poszczególne odznaki i formularze wniosków znajdziecie na https://zhp.pl/zmianywksztalceniu/.

Z pytaniami i wątpliwościami możecie też śmiało zgłaszać się do Moniki Czokajło – Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Tags: ŻSKI , kształcenie, OKK